Tikkimisest

Masintikkimine firmadele ja eraisikutele

Tikand on praktiline ja ilus, püsib kaua, teeb toote või kingituse originaalseks ja kordumatuks. Tikitud logoga rõivad on reklaam Teie ettevõttele. Tikand talub kõrgel temperatuuril masinpesu ja triikimist.

Milliseid teenuseid pakutakse?

 • tikandifailide programmeerimine
 • töö – ja vormiriiete jaemüük
 • logo tikkimine riietele
 • embleemide tikkimine
 • nimesiltide tikkimine 
 • tootesiltide tikkimine

Kuidas tellida logo ja firmasümboolika tikkimist?

Logo firmasümboolika tikkimise soovi korral saata logo pildifail (soovitavalt vektor formaadis AI, CDR, PDP, EPS või  JPG, PNG failis), märkida ära soovitud logo mõõdud ja saata e-mailile: info@desigri.ee. Seejärel valmistatakse logole tikandifail, mille käigus tikkimisprogrammis määratakse tikitava kujutise nõelapistete liik ja pikkus, tihedus ja suund, aluspisted, elementide tikkimise järjekord ja niitide vahetus värvide jaoks. Mida rohkem detaile, seda rohkem on pisteid. Programmiga määratakse tikandi pistete arv, mis on ka hinna arvutamisele aluseks. Esmakordsel logo tikandi tellimisel lisandub logo tikkimise hinnale ühekordne tikandifaili valmistamise tasu, mis sõltub logo keerukusastmest. Edaspidiste tellimuste korral jääb tellijal tasuda ainult logo tikkimise hind. Tellijaga kooskõlastatakse tikkimise hind, pannakse paika tikitava logo niiditoonid ja logo asukoht tootel ning tikkimine võibki alata.

Logo tikanditele suurepärase kvaliteedi ja kauni tulemuse tagavad tikkimises kasutatavad, laia värvispekteriga Sulky ja Madeira kvaliteetsed viskoos – ja polüester tikkimisniidid.

Milliseid tikkimismasinaid kasutatakse?

Logosid tikitakse tööstuslikul 15 nõelaga tikkimismasinal Elucky, mis võimaldab ligipääsu toodetel ka kõige kitsamatesse kohtadesse (varrukad, püksisääred, nokamütsid). Kauneid tikandeid teeb veel professionaalne kodutikkimismasin Husqvarna Viking Designer Ruby deLuxe.

Kaunid tikandid on pilkupüüdvad!

Kaunite tikandite tikkimine toodetele annab disainerile loomingulise vabaduse teostada ka kõige julgemaid ideid. Originaalseks ja isikupäraseks saab lasta tikkida mantleid, kleite, kampsuneid, seelikud, nii muutuvad rõivad pilkupüüdvateks ja ainulaadseteks. Kui soovid olla isikupärane ja teistest eristuda, tule kindlasti Tikkimisstuudiosse Hiiumaal või võta ühendust e-maili teel: info@desigri.ee

Tikand muudab toote originaalseks ning kingituse unustamatuks. Populaarsemad tellimused on personaliseeritud kingitused: nime tikandid saunalinadele, tikitud tekstidega T-särgid, sünniandmed kaisuloomadele või pildiraami, foto järgi tikitud portree T-särgile või pildiraami jne…

Tikkida on võimalik väga erinevatele toodetele ja materjalidele ( joped, mantlid, teksapüksid,  pruutkleidid, tüllist loorid, linased kleidid, kardinad, trikotaažist rõivad, kampsunid, nokamütsid…).

Tikkimisel kasutatakse Sulky ja Madeira kvaliteetseid tikkimisniite, millede lai värvispekter tagab tikandite suurepärase kvaliteedi ja kauni tulemuse.

Tikkimisstuudios on tikkimiseks palju erinevaid valmis tikandeid:

 • Eesti rahvusmustrid (Muhu tikand, Põhja-Eesti käistekiri, Iisaku mustrid, Kadrina tanukiri, Lihula lilltikand, Jõelähtme rätikiri, Mulgi mustrid, Pühalepa tanukiri, Pühalepa vöökiri, Käina tanukiri, Emmaste kraekiri, jne)
 • lilltikandid – moonid, rukkililled, roosid, karikakrad … jpm
 • geomeetrilised kujundid
 • abstraktsed motiivid
 • arhailised mustrid (söörid, kodarrattad, päikesemärgid, rõngasristid, jt. õnnesümbolid )
 • ristpistes tikand (kaheksakand, kindakirjad jpm)

Tikkimisstuudios saab valida rõivastele just endale omase ja sobiva tikandimustri. Tellijaga kooskõlastatakse mustri paigutus rõivaesemel, valitakse sobilikud niiditoonid, ning tikkimine võibki alata.

Tikand püsib kaua, talub kõrgel temperatuuril masinpesu ja triikimist.

Tikkimise hinnad:

Tikkimise hinna kujunemise aluseks on tikandis olevate pistete arv (näiteks 10 000 pistega pildi tikkimine maksab 10.- €).
Eraisikule tikkimise hinnad algavad  7.- €
Nime tikkimise hind kujuneb tähe kõrgusest, 2-3 cm kõrguse 1 tähe tikkimise hind on 1.- €
Firma logo tikkimise hinnad kujunevad logo suurusest, keerukusest ja kogustest.
Esmakordsel logo tikandi tellimisel lisandub ühekordne tikandifaili valmistamise tasu, mis algab 32.- €. Logo tikkimisfailid säilitatakse andmebaasis ja järgmiste tellimuste korral failitasu ei võeta.

Hinnapakkumise saamiseks on palun saata logo pildifail ja soovitud logo mõõdud tikkimisstuudio e-mailile