Masintikkimisest

Tikand on praktiline, püsib kaua, teeb toote isikupäraseks ja kingituse kordumatuks.

Milliseid teenuseid pakutakse?

 • tikandifailide programmeerimine
 • vormiriiete jae- ja hulgimüük
 • logo tikand riietele
 • embleemide tikkimine
 • nimesiltide tikkimine 
 • tootesiltide tikkimine

Kuidas tellida logo ja firmasümboolika tikkimist?

Logo, firmasümboolika tikkimise soovi korral palun saata e-mailile info@desigri.ee logo pildifail (soovitavalt vektor formaadis AI, CDR, PDP, EPS või  JPG, PNG failis) koos logo mõõtudega. Seejärel valmistatakse logole tikandifail, mille käigus tikkimisprogrammis määratakse tikitava kujutise nõelapistete liik ja pikkus, tihedus ja suund, aluspisted, elementide tikkimise järjekord ja niitide vahetus värvide jaoks. Programmiga määratakse tikandi pistete arv, mis on ka hinna arvutamisele aluseks. . Mida rohkem detaile, seda rohkem on tikkimispisteid. Tikandifaili valmistamise tasu on ühekordne, mis sõltub logo detailide rohkusest ja keerukusastmest. Tikandifail salvestatakse andmebaasis ja edaspidiste tellimuste korral jääb tellijal tasuda ainult logo tikkimise eest. Tellijaga kooskõlastatakse tikkimise hind, pannakse paika tikitava logo niiditoonid, asukoht tootel ning tikkimine võibki alata.

Logo tikanditele suurepärase kvaliteedi ja kauni tulemuse tagavad tikkimises kasutatavad, laia värvispekteriga Sulky ja Madeira kvaliteetsed viskoos – ja polüester tikkimisniidid.

Milliseid tikkimismasinaid kasutatakse?

Logosid tikitakse tööstuslikul 15 nõelaga tikkimismasinal Elucky, mis võimaldab ligipääsu toodetel ka kõige kitsamatesse kohtadesse (varrukad, püksisääred, nokamütsid). Kauneid tikandeid teeb veel professionaalne kodutikkimismasin Husqvarna Viking Designer Ruby deLuxe.

Kaunid tikandid on pilkupüüdvad!

Kaunite tikandite tikkimine toodetele annab disainerile loomingulise vabaduse teostada ka kõige julgemaid ideid. Originaalseks ja isikupäraseks saab lasta tikkida mantleid, kleite, kampsuneid, seelikud, nii muutuvad rõivad pilkupüüdvateks ja ainulaadseteks. Kui soovid olla isikupärane ja teistest eristuda, tule kindlasti Tikkimisstuudiosse Hiiumaal või võta ühendust e-maili teel: info@desigri.ee

Tikand muudab toote originaalseks ning kingituse unustamatuks. Populaarsemad tellimused on personaliseeritud kingitused: nime tikandid saunalinadele, tikitud tekstidega T-särgid, sünniandmed kaisuloomadele või pildiraami, foto järgi tikitud portree T-särgile või pildiraami jne…

Tikkida on võimalik väga erinevatele toodetele ja materjalidele ( joped, mantlid, teksapüksid,  pruutkleidid, tüllist loorid, linased kleidid, kardinad, trikotaažist rõivad, kampsunid, nokamütsid…).

Tikkimisel kasutatakse Sulky ja Madeira kvaliteetseid tikkimisniite, millede lai värvispekter tagab tikandite suurepärase kvaliteedi ja kauni tulemuse.

Tikkimisstuudios on tikkimiseks palju erinevaid valmistikandeid:

 • Eesti rahvusmustrid (Muhu tikand, Põhja-Eesti käistekiri, Iisaku mustrid, Kadrina tanukiri, Lihula lilltikand, Jõelähtme rätikiri, Mulgi mustrid, Pühalepa tanukiri, Pühalepa vöökiri, Käina tanukiri, Emmaste kraekiri, jne)
 • lilltikandid – moonid, rukkililled, roosid, karikakrad … jpm
 • geomeetrilised kujundid
 • abstraktsed motiivid
 • arhailised mustrid (söörid, kodarrattad, päikesemärgid, rõngasristid, jt. õnnesümbolid )
 • ristpistes tikand (kaheksakand, kindakirjad jpm)

Tikkimisstuudios saab valida rõivastele just endale omase ja sobiva tikandimustri. Kliendiga kooskõlastatakse mustri paigutus tootele, valitakse sobilikud niiditoonid, ning tikkimine võibki alata.

Tikand püsib kaua, talub kõrgel temperatuuril masinpesu ja triikimist.

Tikkimise hinnad:

Tikkimise hinna kujunemise aluseks on tikandis olevate pistete arv (näiteks 10 000 pistega pildi tikkimise hind on 20.- €).
Eraisikule tikkimise hinnad algavad  10.- €
Nime tikkimise hind kujuneb tähe kõrgusest ja pistete arvust. Tavaliselt jääb 2-3 cm tähe tikkimise hind 1.50 € juurde, 4 cm kõrgune täht 2.- € jne…
Firma logo tikkimise hind kujuneb logo suurusest, keerukusest ja kogustest.
Esmakordsel logo tikkimisel lisandub ühekordne logo tikandifaili valmistamise tasu, mis algab 46.- €. Logo tikandifail säilitatakse andmebaasis, ja järgmiste tellimuste korral failitasu ei võeta.

Hinnapakkumise saamiseks on palun saata logo pildifail ja soovitud logo mõõdud tikkimisstuudio e-mailile