Masintikkimisest

Tikand on praktiline, püsib kaua. Tikandiga toode muudab tooted isikupärasemaks ja kingitused erilisemaks.

Milliseid teenuseid pakutakse?

 • tikandifailide programmeerimine
 • firmariiete jae- ja hulgimüük
 • logo tikand riietele
 • embleemide tikkimine
 • nimesiltide tikkimine 
 • tootesiltide tikkimine

Kuidas tellida logo ja firmasümboolika tikkimist?

Logo, firmasümboolika tikkimise soovi korral palun saata e-mailile info@desigri.ee logo pildifail (soovitavalt vektor formaadis AI, CDR, PDP, EPS või  JPG, PNG failis) koos logo mõõtudega. Seejärel valmistatakse logole tikandifail, mille käigus tikkimisprogrammis määratakse tikitava kujutise nõelapistete liik ja pikkus, tihedus ja suund, aluspisted, elementide tikkimise järjekord ja niitide vahetus värvide jaoks. Programmiga määratakse tikandi pistete arv, mis on ka hinna arvutamisele aluseks. Mida rohkem detaile, seda rohkem on tikkimispisteid.

Tikandifaili valmistamise tasu on ühekordne, mis sõltub logo detailide rohkusest ja keerukusastmest. Tikandifail salvestatakse andmebaasis ja edaspidiste tellimuste korral jääb tellijal tasuda ainult logo tikkimise eest. Tellijaga kooskõlastatakse tikkimise hind, pannakse paika logo asukoht tootel ja õiged niiditoonid ning tikkimine võibki alata.

Logo tikanditele suurepärase kvaliteedi ja kauni tulemuse tagavad tikkimises kasutatavad, laia värvispekteriga Sulky ja Madeira kvaliteetsed viskoos – ja polüester tikkimisniidid.

Milliseid tikkimismasinaid kasutatakse?

Logosid tikitakse 15 nõelaga tikkimismasinal Ricoma, mis võimaldab ligipääsu toodetele ka kõige kitsamates kohtades nagu varrukad, püksisääred, tasukud, nokamütsid jne.

Kauneid tikandeid teeb veel täppispositsioneerimisega kodutikkimismasin Husqvarna Viking Designer Ruby deLuxe.

Kaunid tikandid on pilkupüüdvad!

Tikandite tikkimine toodetele annab disainerile loomingulise vabaduse teostada ka kõige julgemaid ideid. Originaalseks ja isikupärasemaks saab tikanditega disainida kõiki riideesemeid (mantleid, kleite, kampsuneid, seelikuid jne). Personaliseerida tikandite abiga võib saunalinu, sünniandmetega personaliseerida kaisuloomi, oma foto või joonistuse järgi tikkida T-särgile, kotile, pusale või panna tikitud pildid seinale pildiraami.

Tikkida on võimalik väga paljudele erinevatele materjalidele nagu villasele-, linasele-, siidikangale, sifoonile ja ka nahale. Selleks, et tikand igal materjalil ka ilus jääks kasutatake spetsiaalseid tugimaterjale, mis tikandi valmimisel eemaldatakse.

Tikkimisel kasutatakse Sulky ja Madeira kvaliteetseid tikkimisniite, millede lai värvispekter tagab tikandite suurepärase kvaliteedi ja kauni tulemuse.

Tikkimisstuudios on tikkimiseks palju erinevaid valmistikandeid:

 • Eesti rahvusmustrid (Muhu tikand, Põhja-Eesti käistekiri, Iisaku mustrid, Kadrina tanukiri, Lihula lilltikand, Jõelähtme rätikiri, Mulgi mustrid, Pühalepa tanukiri, Pühalepa vöökiri, Käina tanukiri, Emmaste kraekiri, jne)
 • lilltikandid – moonid, rukkililled, roosid, karikakrad … jpm
 • geomeetrilised kujundid
 • abstraktsed motiivid
 • arhailised mustrid (söörid, kodarrattad, päikesemärgid, rõngasristid, jt. õnnesümbolid )
 • ristpistes tikand (kaheksakand, kindakirjad jpm)
 • loomapiltidega tikandid

Tikkimisstuudios saab valida rõivastele just endale omase ja sobiva tikandimustri. Kliendiga kooskõlastatakse mustri paigutus tootele, valitakse sobilikud niiditoonid, ning tikkimine võibki alata.

Tikand püsib kaua, talub kõrgel temperatuuril masinpesu ja triikimist.

Tikkimise hinnad:

Tikkimise hinna kujunemise aluseks on tikandis olevate pistete arv (näiteks 10 000 pistega pildi tikkimise hind on 20.- €).
Eraisikule tikkimise hinnad algavad  15.- €
Nime tikkimise hind kujuneb tähe kõrgusest ja pistete arvust. 2-3 cm kõrguse ühe tähe tikkimise hind on 1.50 €, 4 cm kõrgune täht 2.- € jne…
Firma logo tikkimise hind kujuneb logo suurusest, tihedusest ja kogustest.
Esmakordsel logo tikkimisel lisandub ühekordne logo tikandifaili valmistamise tasu, mis algab 46.- €. Logo tikandifail säilitatakse andmebaasis, ja järgmiste tellimuste korral failitasu ei võeta.

Hinnapakkumise saamiseks on palun saata logo pildifail ja soovitud logo mõõdud tikkimisstuudio e-mailile